Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa       Wspólnoty        Kancelaria parafialna        Kontakt        Wirtualny spacer       Dla zwiedzających

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Rada Parafialna

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

   

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018  
 

  1. Trwa Adwent, Roraty dla starszych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

  2. Dziś II Niedzielę Adwentu Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

  3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę oraz świece wigilijne: duże w cenie 12 zł, małe po 5 zł. oraz kalendarz parafialny na rok 2019.

  4. Zapraszam na szkolenie z podstawowej obsługi komputera osoby po 50 roku życia. Szkolenie dla uczestników jest całkowicie darmowe. W programie ćwiczenia na komputerze w tematyce: podstawowe pojęcia i czynności w obsłudze komputera. Internet bezpieczeństwo w sieci, programy word, excel, power point.
    Wszelkie informacje dostępne na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii po Mszy. Szkolenie rozpocznie się po 6 stycznia, czyli po święcie Trzech Króli.
     

W kalendarzu Liturgicznym Kościoła wspominamy:


- w czwartek - 13.12. - św. Lucję, dz. i męcz.
Łucja zmarła prawdopodobnie w Syrakuzach podczas prześladowania chrześcijan za cesarza Dioklecjana. Od czasów najdawniejszych jej kult rozpowszechnił się prawie w całym Kościele, a jej imię zostało wprowadzone do Kanonu Rzymskiego.


 

 

 

- w piątek - 14.12. -  św. Jana od Krzyża, prezb. i dK
Jan de Yepes urodził się w roku 1542 w Fontiveros w Hiszpanii. Mając dwadzieścia lat wstąpił do Karmelu. Stał się głównym pomocnikiem św. Teresy w dziele reformy Zakonu. Jako karmelita bosy przyjął imię Jana od Krzyża, ukochał bowiem krzyż Chrystusa i prosił Boga, aby nigdy nie brakowało mu cierpienia. Modlitwa ta została wysłuchana. Jego reformatorska działalność sprowadziła nań liczne cierpienia. Święty Jan od Krzyża głosił konieczność całkowitego ogołocenia wewnętrznego, aby dojść do pełni zjednoczenia z Bogiem. Naukę swoją zawarł w dziełach mistyczno-ascetycznych pisanych prozą i wierszem. Zmarł 14 grudnia 1591 roku w Ubedzie. W 1726 roku papież Benedykt XIII ogłosił go świętym, a Pius XI w roku 1926 - doktorem Kościoła Powszechnego.

 

Drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy obfitującego w łaski tygodnia.

Ojcowie Jezuici.

 

 

Do wieczności, do domu naszego Ojca, z naszej wspólnoty parafialnej,
w tym tygodniu, odeszli śp.: Waldemar Czekaj, Krzysztof Bernaczek, Eugeniusz Mencel, Justyna i Adaś Toma
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…