Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny


Msze święte i Nabożeństwa       Wspólnoty        Kancelaria parafialna        Kontakt        Wirtualny spacer       Dla zwiedzających

AKTUALNOŚCI
Aktualności parafialne

Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne

Sakramenty

Galeria

 

PARAFIA

Duszpasterze

Rada Parafialna

Historia kościoła

Siostry Klaryski

Gołogłowy

Ustronie

Siostry Dominikanki

Archiwum

 

WARTO PRZECZYTAĆ
Strony internetowe

Czytelnia

   

VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019
 

  1. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, która odbywać się będzie na wieczornym nabożeństwie.

  2. Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka do puszek na wyjazd wakacyjny dzieci z naszej parafii z o. Nowakiem.

  3. Organizowany jest wyjazd na Lednicę 1.06.2019 r. Młodzież chętna do wyjazdu może zapisać się u ojca Mirka Jajko.

  4. W zakrystii można nabyć książkę Ojca Wojtka Kowalskiego, pt. "Ukształtowany" w cenie 32 zł albo płytę MP3 o tym samym tytule w cenie 35 zł.

  5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP oraz nabożeństwo.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy, Żywego Różańca oraz Żywej Drogi Krzyżowej, wyjaśnienie intencji Apostolstwa Modlitwy i zmiana Tajemnic.

  7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dzień powszedni o 17.30 a w niedziele o 17.00.

  8. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali IX Przegląd Chórów „Kłodzkie Śpiewanie Majowe”. Chórom gratulujemy samozaparcia i wytrwałości.

Drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia

Ojcowie Jezuici.

 

 

Do wieczności, do domu naszego Ojca, z naszej wspólnoty parafialnej, w tym tygodniu, odeszli śp. Daniel Domin, Jadwiga Majdowska, Zofia Kempa
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

 

W kalendarzu Liturgicznym Kościoła wspominamy:

- w środę - 29.05. - św. Urszulę Ledóchowską, dziewicy, zakonnicy;
Urodziła się w 1865 r. w Loosdorf w Austrii. W 1883 r. wstąpiła do klasztoru urszulanek czarnych w Krakowie. Od 1907 r. zajmowała się nauczaniem oraz wychowywaniem dzieci i młodzieży w Petersburgu, a po wybuchu I wojny światowej działała na tym polu w Skandynawii. W 1920 r. wróciła do Polski, zakładając w Pniewie zgromadzenie urszulanek szarych 9zaaprobowane w 1930 r.), którym kierowała do śmierci. Zmarła w 1939 r. w Rzymie, gdzie kanonizował ja papież Jan Paweł II w 2003 r.

 

 

 
- w piątek - 31.05.- Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
Wywodzi się ono z religijności chrześcijańskiego Wschodu. Uroczystość tę wprowadził do zakonu franciszkańskiego św. Bonawentura w roku 1263. Kiedy zaś powstała wielka schizma na Zachodzie, wtedy święto to rozszerzył na cały Kościół papież Bonifacy IX w roku 1389, aby uprosić za przyczyną Maryi jedność w Kościele Chrystusowym. Sobór w Bazylei (1441) to święto zatwierdził.

Święto Nawiedzenia obchodzimy między uroczystością Zwiastowania Pańskiego a uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W ten sposób wspominamy przede wszystkim spotkanie Mesjasza ze swoim poprzednikiem – Janem Chrzcicielem. Jest to także spotkanie dwóch matek. Według tradycji, miało ono miejsce w Ain Karim, ok. 7 km na zachód od Jerozolimy.

Maryja pragnęła podzielić się ze swoją krewną wiadomością o Zwiastowaniu, jednocześnie gratulując jej tak długo oczekiwanego potomstwa.

 

- w sobotę - 1.06. - św. Justyna, męczennika;
Przyszedł na świat ok. 100 r. w rzymskiej rodzinie arystokratycznej w mieście Flavia Neapolis w Samarii, na terenie Palestyny. zdobył w rodzinnym mieście wszechstronne wykształcenie i już jako młody człowiek znany był z poszukiwania prawdy, szukał Boga, nurtowały go także ogólnoludzkie problemy. Interesowała go religia żydowska, ale też i chrześcijaństwo. Studiował Pismo Święte. Doszedł do wniosku, że prawdę, a więc i Boga znajdzie w chrześcijaństwie. W wieku 33 lat przyjął chrzest w Efezie. przewędrował przez wiele krajów, głosząc wszędzie prawdę o Jezusie Chrystusie jako naszym Zbawicielu. Justyn swoimi poglądami i aktywną chrześcijańską działalnością naraził się osobistemu wrogowi cynikowi Krescensowi, z którym kilkakrotnie prowadził publiczne dysputy. Tenże Krescens oskarżył Justyna i jego sześciu uczniów o wyznawanie wiary chrześcijańskiej. Justyn jako obywatel rzymski został ścięty mieczem w Rzymie ok. roku 165. Wraz z nim zginęli jego uczniowie.


- w niedzielę - 2.06. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego